Dopravní podnik Ostrava a.s.

Statutární město Ostrava

Aktuality

Nové tramvaje pro Ostravu, vítěz soutěže znám

Výběrová komise na dodávku nových tramvají pro Dopravní podnik Ostrava vyhodnotila nejvýhodnější nabídku. Představenstvo společnosti dnes rozhodlo o přidělení zakázky švýcarské společnosti Stadler Bussnang AG.

„Jsem rád, že se nám podařilo vysoutěžit tramvaje. Cena 27,2 mil. korun za jedno vozidlo výrazně nás překvapila. Děkuji celému týmu, který při přípravě zakázky odvedl dobrou práci“, sdělil k výsledkům výběrového řízení předseda představenstva Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Ostrava získá pro svůj tramvajový provoz novou švýcarskou kvalitu, která přinese ostravským cestujícím mj. nižší hlučnost, klimatizaci, plnou nízkopodlažnost, a další výhodné parametry. Specifikace nových tramvají byla natolik otevřená, že vytvořila dostatečné konkurenční prostředí, atraktivní i pro netradičního zahraničního dodavatele.

„Těšíme se na 30 – 40 nových tramvají, které budou postaveny na míru ostravských podmínek. První z nich přinesou již do dvou let očekávané zvýšení kvality veřejné dopravy ve městě“, doplnil Martin Chovanec, technický a investiční náměstek ředitele. 

 

Jste zde: Aktuality Nové tramvaje pro Ostravu, vítěz soutěže znám